пʼятниця, 14 жовтня 2011 р.

Кімнатні рослини і фен-шуй

Кімнатні рослини і фен-шуйФен-шуй — старокитайське мистецтво композиції, що дослівно перекладається як «вітер» і «вода» — дві сили, що відповідають за здоров'я, процвітання і успіх. До них зверталися давньокитайські імператори, перш ніж почати будівництво або оголосити війну. Словник стверджує, що фен-шуй — це мистецтво розташування будівель та облаштування приміщень за допомогою методів просторової орієнтації, астрології, нумерології, психології кольору і багатьох інших почасти містичних, почасти науково обґрунтованих прийомів.

пʼятниця, 7 жовтня 2011 р.

Розміщення поодинокої рослини

Більшість звичайних рослин потрібно групувати для того, щоб вони привертали увагу, але деякі рослини виглядають краще, якщо їх розташувати окремо від інших на видному місці. Безумовно, найважливіше в цьому випадку — правильно вибрати таку рослину, але слід звернути увагу і на горщик, у який вона висаджена, і на місце, де вона буде знаходитися, — на освітленість і на фон.

Рослина, яке притягує погляд


Можливо, Ви хочете мати велику рослину, яка повністю займе кут кімнати або частину стіни, але не вважаєте доречним платити за це великі гроші. Що ж робити? Можна купити молоду рослину, регулярно пересаджувати її і, коли вона досягне бажаної висоти, поставити на відведене їй місце.
Іноді такими рослинами прикривають пусте місце або розділяють кімнату на частини. Найчастіше це пальми та інші деревовидні рослини, а декоратори найчастіше вдаються до наступного переліку: араукарія різнолиста, гревіллея потужна, диффенбахія, драцена, фатсія, фікус Бенджаміна, фікус каучуконосний (decora), фікус ліровидний, філодендрон двоякоперистороздільний, циперус, шефлера, юка.

Ліани


Багато ліан чудово виглядають як поодинокі рослини, а найбільш швидкорослі можуть з часом перетворитися на чудові великі екземпляри, які ви отримаєте майже задарма. Можна вибрати ліани з красивим листям (філодендрони, виноград) або квітами (хойя, тунбергія). Як поодинокі ліани використовується, наприклад, монстера, пасифлора, стефанотіс, сциндапсус, філодендрон гітаровідний, філодендрон списоподібний, цисус.

Рослини з різнокольоровим листям


У багатьох поширених кімнатних рослин листя строкате і найбільш яскраво забарвлені різновиди часто використовують як поодинокі рослини. До них відносяться бегонії, каладіум, кодіеум, кордилина верхівкова, нідуларіум, рео.

Ампельні рослини


Деякі ампельні рослини досить декоративні, і їх можна розміщувати не тільки в складі композицій, але і в підвісних кошиках або на високих столиках окремо від інших рослин. Ампельні рослини прикрасять інтер'єр Вашої квартири, офісного приміщення або будинку і зроблять його більш затишним. До ампельні рослин відносяться, наприклад, зигокактус, колумнея, нефролепіс, хлорофітум.

Квітучі рослини


Деякі квітучі горшкові рослини настільки декоративні, що їх краще розміщувати окремо. До них відносяться бегонія ампельна, глоксинія, гортензія, цибулинні, пеларгонія, пуансеттія, рододендрон сімса, цикламен.

четвер, 6 жовтня 2011 р.

Варіанти розміщення рослин у кімнаті

Існує кілька варіантів розміщення рослин в кімнаті. Зупинимося на найцікавіших та найбільш розповсюджених серед них: підвішуванні до стелі, розміщенні на підвіконні, підлозі та підставці, а також на стіні.

Паразити кімнатних рослин – довгоносики, гусениці, щипавки, енхітреї,багатоніжки, мокриці, подури, дрозофіли

Паразити кімнатних рослин - тля, нематоди, мінери, грибні комарики,білокрилки

середа, 5 жовтня 2011 р.

Паразити кімнатних рослин - червці, щитівки, несправжні щитівки

Паразити кімнатних рослин - кліщі, бріобії, трипси

Паразити кімнатних рослин

Уникнути появи кімнатних шкідників не може ніхто: ні початківець, ні любитель, ні навіть професіонал. Деякі паразити, такі, як щитівка або попелиця, вражають дуже багато видів рослин, інші ж більш перебірливі і надають перевагу певним види умовам. Але в будь-якому випадку при виявленні шкідника або ознак його появи слід вживати негайних заходів.

Папороті

Папороті – красиві декоративно-листяні рослини з різноманітною будовою найчастіше дрібнопосіченого листя (листя папороті називають вайями). Папороті завдяки своїй буйній зелені, різноманітності видів та, часто, тіневитривалості отримали велике поширення серед квітникарів. За вишуканістю і ніжністю листя з папороттю не може зрівнятися жодна інша кімнатна рослина. Усього відомо біля 8000 видів папоротей, серед них найчастіше вирощують тільки близько 200. Серед них є приголомшливо красиві види, але при виборі папороті потрібно враховувати їх потреби до умов утримання, вразливість хворобами і шкідниками. Найлегші види для вирощування — це циртоміумдавалія, птерис критський, нефролепіс,костенецьпелея.

Живі камені

"Живі камені" – дуже цікаві, незвичайні та красиві кімнатні рослини. Невеликі, висотою від 1.5 до 5 см, вони для недосвідченої людини можуть здатися звичайним камінням, розсипаним для чогось по горщику.

Поради для початківців

Часто запитують: "Як виростити ту чи іншу кімнатну рослину?" Виростити будь-яку рослина досить просто. Головне – зрозуміти одну просту річ:

«Кімнатних рослин не існує.
Існують рослини, адаптовані до кімнатних умов.


Якщо рослині створити умови, схожі на ті, в яких ця рослина росте в природі, то в кімнаті можна виростити все що завгодно».

Навіщо потрібні кімнатні рослини?



Це питання є досить риторичним для людей, які займаються вирощуванням рослин, і водночас досить іронічним для скептиків, які до вирощування кімнатних рослин ставляться, як мінімум, байдуже. Наведемо аргументи на противагу останнім

Як купувати кімнатні рослини?

Куплені в магазині рослини відчувають подвійний стрес. Перший стрес рослина отримує при доставці в магазин. Вирощуються кімнатні рослини на продаж, як правило, в теплицях, де підтримується висока вологість, температура і відповідна освітленість, тобто створено ідеальні умови для росту. Зараз багато магазинів пропонують квіти, привезені з Голландії, Таїланду та інших країн. Навіть якщо фірма постаралася максимально правильно й обережно провести доставку, рослина все-одно буде перебувати в стані стресу, хоч при цьому й буде добре виглядати.

Миття кімнатних рослин

У початківців часто виникає запитання: «навіщо взагалі мити кімнатні рослини?» Це питання цілком закономірне і передбачуване, тож на нього обов’язково слід відповісти.

Кімнатні рослини в інтер'єрі

Плануючи і вибираючи дизайн інтер'єру, ми часто робимо занадто сильний акцент на меблі і способи декорування, забуваючи про те, що інтер'єр створюють деталі. І одна з таких деталей – кімнатні рослини.

Як підібрати горщик для кімнатної рослини?

понеділок, 3 жовтня 2011 р.

Як пересаджувати кімнатні рослини?

При підготовці рослин до пересадки потрібно в першу чергу визначити її необхідність. Пересаджують рослини в тому випадку, коли:

  • земляна грудка повністю обплетена і пронизана коренями;

  • коріння загнило;

  • земля в горщику закислена, хоча земля і не обплетена корінням;

  • з'явилися ознаки загальної кволості рослини (це вказує на виснаження землі);

  • коріння рослини пробилися через отвір для водостоку.

Ґрунт (земля, субстрат) для кімнатних рослин

Умови існування рослин в кімнатній культурі різко відрізняються від їхнього середовища існування в природі. Успіх вирощування залежить від багатьох параметрів, і один з найважливіших – субстрат, який слід правильно підібрати або скласти з різних компонентів.

Повітря для кімнатних рослин

Дуже важливо підтримувати в приміщенні необхідну для рослин вологість повітря. Деякі рослини, наприклад аспарагус, ніколи не зацвітуть в приміщенні з сухим повітрям, навіть якщо за ним доглядають так, як потрібно. Занадто низька вологість повітря викликає опадання пагонів і бутонів, уповільнює ріст рослини.

Полив кімнатних рослин

Полив для рослин має таке ж значення, як питна вода для людини. Без достатньої кількості води, необхідні поживні речовини залишаються в ґрунті не розчиненими, тож рослини не тільки в'януть, але і голодують. Вода необхідна для всіх фізіологічних процесів: фотосинтезу, руху органічних сполук, поглинання мінеральних речовин у вигляді ґрунтових розчинів.